Czyste powietrze

6 lutego 2020r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach na temat czystego powietrza prowadzonych przez bielską Fundację „Arka”. Warsztaty odbyły się w Tlenodajni na terenie Galerii Handlowej Sfera 1, miejscu wolnym od smogu i zanieczyszczeń.
Warsztaty poprowadziła Pani Anna Sobańska. Uczniowie dowiedzieli się jak groźny dla zdrowia i życia jest smog oraz w jaki sposób postępować, aby nie zanieczyszczać powietrza oraz jak się chronić przed smogiem. Rozmawialiśmy także o tym, po co i jak segregować śmieci, w jaki sposób ograniczyć ich produkcję, jak „przywrócić życie” starym, ale jeszcze wciąż dobrym rzeczom. Dzięki warsztatom wiemy, że nasze życie oraz życie przyszłych pokoleń ludzkości zależy od tego czy będziemy dbać o nasze środowisko, o czystość wody, powietrza i gleby.